Novosti o Vrčekima...

Djelujemo humanitarno u Domu "Novi Život" Radovec

Povodom Dana kruha i Dana zahvalnosti za plodove zemlje članovi Učeničke zadruge Vrčeki posjetili su Dom za starije i nemoćne osobe 'Novi život" u Radovcu te ih darivali pekarskim proizvodima. Tamo su nas veselo i zahvalno dočekale ravnateljica Doma, njena asistentica i socijalna radnica.

Zadrugari su pripremili radionicu izrade jesenskog lista u makrame tehnici pletenja, a prezentirala ju je voditeljica Eko sekcije, Jelena Đurak. Učenice 8.razreda Martina Kušinec, Klara Galović, Veronika Leskovar, Lucija Bek, Martina Zrinjski, Melani Stanko, Nikolina Žmegač i Nina Županić pomagale su korisnicima Doma u provedbi radionice te unijele dašak veselja, smijeha i optimizma. Voditeljica Veziljske i Klesarske sekcije, Nikolina Siročić, voditeljica Povijesne sekcije, Marija Županić i voditeljica zadruge, Suzana Mihelčić također su im asistirale u radu. Radionica je protekla veselo i opušteno te će korisnicima Doma ostati u lijepom sjećanju. Djelatnice Doma oduševljene su ovakvim oblikom suradnje te nas pozivaju ponovno u goste, a darivali su nas vrećicama punjenima lavandom koje su sami brali i uz pomoć pakirali. Na ovaj dan pun zahvalnosti svi sudionici ove radionice zaista mogu biti zahvalni za ovu hvale vrijednu akciju humanitarnog rada i volontiranja te podizanja svijesti o važnosti povezivanja mlađih generacija sa onima starije životne dobi.

objavio: Suzana Mesić   datum: 31. 10. 2023.