Novosti o Vrčekima...

Godišnja skupština Učeničke zadruge Vrčeki

Godišnja skupština Učeničke zadruge Vrčeki održana je u utorak, 2. svibnja 2023. godine u prostoru OŠ Vinica s početkom u 17 sati. Ujedno je obilježena 20. godišnjica rada obnovljene zadruge. Počeci zadruge sežu u 1956. godinu, a nakon prekida, zadruga je obnovljena 2000. godine i 20. godišnjicu rada je navršila u vrijeme covid pandemije te stoga nije bila prikladno obilježena. Uz mlade zadrugare i trenutne voditeljice sekcija u zadruzi, skupštini je prisustvovao načelnik Općine Vinica dr.sc. Branimir Štimec, predsjednik KUD-a Vinica Domagoj Kovačić, predsjednik Udruge vinogradara Vinica Stjepan Kovačić, prijašnje ravnateljice škole Katarina Pajtlar i Anica Hrnčić, voditeljica Učeničke zadruge Arboretum Opeka, Marčan Nataša Posavec, prijašnje voditeljice sekcija u zadruzi, vanjske suradnice zadruge Josipa Pižeta i Julika Korpar, pedagoginja i tajnica škole te ravnateljica škole Mirjana Jambriško.

Na početku skupštine ravnateljica škole uputila je pozdrave i riječi dobrodošlice svima te poželjela ugodan boravak u  OŠ Vinica u kojoj uvijek vlada vedro i prijateljsko ozračje. Zaželjela je uspješan rad skupštine i pohvalila rad zadruge od samih početaka, a isto tako i u današnje vrijeme. Zadruga je, prema njezinim riječima, odraz zajedništva, sloge, marljivosti i uspješnosti. Čestitala je na proslavi 20 godina rada u obnovljenoj zadruzi. Zahvalila se svim zadrugarima, voditeljima, suradnicima na angažmanu, marljivosti i trudu. Zahvalila je svima koji pomažu radu zadruge, Općini Vinicama i općinskim udrugama, svim ravnateljima i prijašnjoj voditeljici Tatjani Pajtak, koja je s tadašnjom ravnateljicom škole Katarinom Pajtlar i pedagoginjom Gordanom Damjanić obnovila rad zadruge 2000. godine. Također pohvalija je rad zadruge danas i voditeljicu Suzanu Mihelčić koja je uspješno nastavila voditi zadrugu prije dvije godine i pripremila je ovu godišnju skupštinu. Svima je zaželjela daljni uspješan rad.

Voditeljica zadruge Suzana Mihelčić podnijela je izvješće o radu zadruge u protekloj i trenutnoj školskoj godini, predstavila je Kurikulum Učeničke zadruge Vrčeki, Ljetopis zadruge izrađen prvi puta u digitalnom obliku te digitalni foto-album koji prikazuje prikupljene fotografije i ostale podatke od proteklih 20 godina. Tajnica zadruge i voditeljica Povijesne sekcije Marija Županić izvijestila je prisutne o financijskom stanju blagajne, a voditeljica zadruge je iznijela prijedlog financijskog plana za naredno razdoblje.

Prisutnima na skupštini obratile su se prijašnje ravnateljice škole Katarina Pajtlar i Anica Hrnćić te su sa svima podijelile svoja sjećanja na rad u zadruzi. Ujedno su zaželjele još mnogo uspješnih godina entuzijastičog rada. Načelink Općine Vinica dr.sc. Branimir Štimec pridružio se lijepim željama te svim zadrugarima poželio uspjeh u daljnjem radu i nastavak dobre suradnje kakvu je zadruga s Općinom imala od samih početaka.

Voditeljica zadruge Suzana Mihelčić zahvalila se prijašnjoj voditeljici zadruge Tatjani Pajtak na uspješnoj ulozi voditeljice. Zahvalila je svima koji pomažu radu zadruge te ravnateljici škole koja je prisutna na svim sastancima, manifestacijama i radionicama zadruge te je uvijek spremna pomoći i priskočiti kada je potrebno.

Nakon održane skupštine uzvanici su se počastili rođendanskom tortom u čast Učeničkoj zadruzi Vrčeki i proslavi njenih, sada već 23 godine rada nakon obnavljanja.

objavio: Mirjana Jambriško   datum: 3. 5. 2023.