Uz čitanje riječi rastu - eTwinning projekt

Projekt Uz čitanje riječi rastu osmišljen je kako bi se djeci približilo čitanje knjiga te se time izgrađivala kultura čitanja, čitalačka vještina učenika te njihovo kritičko mišljenje. Cilj je kroz naviku čitanja i promišljanja različitih vrsta književnih djela kod učenika pobuditi interes za čitanje, a sve to kroz različite kreativne aktivnosti i zadatke.

U našoj školi u projekt se uključio 4.a razred s učiteljicom Tatjanom Pajtak i knjižničarkom Draganom Belščak. Tijekom školske godine svako su lektirno djelo obradili na kreativan način. Bilo je tu lektira iz vrećice, kvizova, izrada knjiga, rječnika i slikovnica, kutija s prizorima iz knjiga, straničnika, igara…

Učenici su na ovakav način rada reagirali vrlo pozitivno, veselili su se satu obrade lektire i vrlo su rado odrađivali zadatke. Vjerujemo da ih je ovaj projekt potaknuo da čitaju i da su im knjige postale bliže te da lektiru ne smatraju dosadnom obavezom već avanturom uz koju će njihove riječi samo rasti.

objavio: Mirjana Jambriško   datum: 15. 6. 2021.