Novogodišnji košarkaški turnir u OŠ Vinica

Dana 28.12.2012. godine, u organizaciji Košarkaškog kluba Vinica i Osnovne škole Vinica, održan je prvi novogodišnji košarkaški turniri za učenike osnovne škole Vinica. Turnir je bio namijenjen učenicima i učenicama šestih, sedmih i osmih razreda koji su se tijekom nastave prijavili kod svog učitelja tjelesne i zdravstvene kulture Štimec Branimira. Sam turnir sastavljen je od tri discipline: prva disciplina bila je košarkaški dvokorak, druga slobodna bacanja, a treća košarkaška igra dva na dva u trajanju dvije minute. Na turniru je sudjelovalo 14 dječaka podijeljenih u 7 ekipa te 18 djevojčica podijeljenih u 9 ekipa.

U košarkaškom dvokoraku kod dječaka pobijedio je Josip Jambriško, drugi je bi Mario Kostanjevec, a treći Marko Hohnjec, kod djevojčica pobijedila je Valerija Lazar, druga je bila Magdalena Matoc a treća Julija Punčec. Kod slobodnih bacanja najbolji je bio u konkurenciji dječaka Domagoj Žmegač ispred Marka Peruničića i Ivana Punčeca, a u konkurenciji djevojčica najbolja je bila Dorotea Matoc ispred Petre Lazar i Lucije Kraš. U najuzbudljivijoj disciplini, košarkaška igra dva na dva, u konkurenciji dječaka pobijedili su Mario Kostanjevec i Vedran Ivančić, drugi su bili Dominik Fadiga i Domagoj Žmegač, a treći Josip Jambriško i Marko Kelemen. U konkurenciji djevojčica pobijedile su Mihaela Verbić i Klementina Žmegač, druge su bile Matoc Magdalena i Tatjana Pajtlar, a treće Martina Furjan i Petra Lazar.

Osnovna škola osigurala je prostor i diplome koje je izradila učiteljica informatike Mirjana Jambriško,  dok je Košarkaški klub Vinica osigurao tehničko održavanje natjecanja i suce. Od predstavnika kluba na turniru je bio predsjednik kluba Damir Horvat i košarkaš Tomislav Furjan koji je sudio i pomagao u organizaciji samog turnira. Turnir je pogledao i ravnatelj škole Nenad Mesek te nekoliko roditelja i košarkaša iz kluba.

Slike možete pogledati u fotoalabumu.

objavio: Mirjana Jambriško Branimir Štimec   datum: 29. 12. 2012.