Školska natjecanja u OŠ Vinica

I ove godine učenici će, osim na redovnoj nastavi, pokazati svoje znanje i vještine  i na natjecanjima. Ove godine sezonu natjecanja otvorili su mladi informatičari. Natjecanje se provelo u informatičkoj učioni, 19. siječnja 2009. g. Testiralo se znanje iz programiranja u programskom jeziku LOGO. Sudjelovali su učenici 6. razreda: Matija Ivančić, Petra Jambriško, Alen Tomašec i Krunoslav Žmegač te učenici 7. razreda: Filip Galeković, Marko Gerbus, Filip Kasun i Marko Levanić. Hoće li njihovi bodovi biti dovoljni za plasman na županijsko natjecanje pročitajte narednih dana.

Na Međuopćinskom susretu LiDraNo sudjelovali su i učenici iz naše škole u kategoriji literarnih radova i u pojedinačnim scenskim nastupima. Literarne radove na natjecanje su poslale učenice Ana - Marija Bahat i Andreja Boltek iz 8. razreda te Magdalena Hrženjak, učenica 6. razreda. Pojedinačnim scenskim nastupom predstavile su se učenice 7. razreda, Terezija Štimec i Doroteja Žmegač koja je predložena da nastupi i na Županijskoj smotri Lidrano.

Na natjecanju iz njemačkoga jezika, 20. siječnja 2009.  sudjelovali su učenici 8. razreda: Patricija Gregur, Marko Daljavec, Andreja Verbič i Katarina Boltek.

Na natjecanju iz poznavanja hrvatskog jezika, dana 21. siječnja 2009.g.  sudjelovale su učenice 7. razreda: Valerija Šipek, Sara Hrnčić, Terezija Štimec, Izidora Pajtak i Lorena Šipek iz 8. razreda.

I biolozi su se natjecali... Učenice 7. i 8. razreda odmjerile su svoje snage u srijedu, 28. siječnja. Iz 7. r sudjelovale su: Valerija Šipek, Izidora Pajtak, Sara Hrnčić, Jasmina Kotolenko, Lara Galeković, Nikolina Biškup i Valentina Žmegač, a iz 8. r. natjecanju su pristupile slijedeće učenice: Martina Štumerger, Andreja Boltek, Danijela Gašparić, Ana - Marija Bahat i Lorena Šipek.

Budući da se iz matematike natjecali  učenici od 4. do 7. razreda, ovom natjecanju odazvao se najveći broj učenika naše škole. Natjecali su se ovi učenici 4. razreda: Tomislav Tot, Julija Punčec, Antonija Ivančić, Petar Sakač,  Dorotea Matoc, Tatjana Pajtlar, Mateja Lazar, Klementina Žmegač, Katarina Mihalić, Lucija Kraš i Sandra Žunec. Iz 5. razreda svoje matematičko znanje pokazali su: Rozalija Lazar, Veronika Borak, Matija Kelemen, Kristina Đurman, Ivan Ivančić, Nikola Žmegač, Danijel Kovačić, Ivan Hrnčić i Mihael Krklec. Iz 6. razreda sudjelovali su Petra Jambriško i Matija Ivančić, a iz 7. razreda Valerija Šipek, Terezija Štimec, Mateo Pižeta, Kristina Žunec, Marko Levanić, Matija Šipek, Lorena Krajnc i Lara Galeković.

I na natjecanje iz geografije bio je velik broj učenika naše škole. Peti razred predstavljali su Petra Hohnjec, Danijel Kovačić,  Matija Kelemen i Rozalija Lazar. Iz 6. razreda odvažili su se Petra Jambriško, Matija Kanjir, Matija Ivančić i Alen Tomašec. Sedmi razred također je bio jako zastupljen, bili su to ovi učenici: Marko Cmuk, Sara Hrnčić, Valerija Šipek, Dominik Milec, Mihael Lazar i Marko Levanić. I na kraju, a ne manje vrijedno, iz 8. razreda sudjelovali su: Martina Štumerger, Matija Drvarić, Danijela Gašparić i Ana - Marija Sakač.

Ove godine prvi puta imali smo i školsko natjecanje iz engleskog jezika koji se u našoj školi izvodi kao izborni predmet. Natjecale su se ove učenice 8. razreda: Mihaela Milec, Ana - Marija Sakač i Valerija Kolmačić.

Na školskom natjecanju iz kemije natjecali su se ovi učenici 7. razreda: Marko Cmuk. Matija Šipek i Lorena Krajnc, a iz 8. razreda natjecali su se: Mario Kelemen i Jelena Županić.

Posljednje školsko natjecanje ove godine održano je 24. ožujka 2009. iz tehničke kulture. Natjecali su se učenici 5., 6. i 7. razreda: Jakov Sejdić, Karlo Tot, Ivan Hrnčić, Miljenko Milec, Matija Kelemen, Filip Šipek, Mihael Krklec (5.r), Kristina Lazar, Filip Sejdić, Ivan Irsak (6.r) te Matija Šipek, Dominik Milec, Mateo Pižeta, Ferdinand Bregović, Filip Kasun i Marko Gerbus (7.r).

objavio: Administrator   datum: 19. 1. 2009.