Dan škole 2023

Dan uoči Blagdana sv. Marka ev. u Osnovnoj školi Vinica obilježen je Dan škole Markovim sajmom i Kvizom znanja prije kojeg je nastupio prijateljski školski pjevački zbor OŠ Lenart iz Lenarta, učenica 5. razreda Gabrijela Kapljić te naš školski pjevački zbor.

Unatoč lošem vremenu, sajam je bio izuzetno uspješan i posjećen. Svojim dolaskom, ovaj svečani dan za OŠ Vinica, uveličali su i prečasni Valent Posavec, vijećnica Županijske skupštine Varaždinske Županije Sandra Županić, načelnik Općine Vinica dr.sc. Branimir Štimec, prof., ravnateljica Dječjeg vrtića Vinica Ksenija Humek te mnogobrojni roditelji, djedovi i bake, članovi udruga, umirovljenici iz škole te drugi posjetitelji. U pozdravnim govorima, uvaženi gosti i ostali prisutni, iznijeli su samo riječi pohvale i divljenja ovako uspješnom obilježavanju Dana škole. Prije otvorenja sajma, svoje je zahvale i pohvale svima uputila i ravnateljica škole Mirjana Jambriško.

Učenici su pokazali svoju kreativnost i umijeće umijeće, zajedništvo, marljivost i sposobnost izrade i izlaganja proizvoda, koje su izradili sa svojim učiteljicama, mamama i bakama na radionicama u školi. Našlo se na štandovima pregršt različitih proizvoda: okviri za slike, svijeće, zidni ukrasi za cvijeće, ukrasni svijećnjaci za majke, sukulenti u šalici, mirisne košarice i neobični cvijetići, ukrasno uporabni predmeti za kuhinju (kuhače, posude za spremanje, rukavice, tacne), eko slike, čestitke za Majčin dan, šareni svijećnjaci u staklenkama, kasice, ukrasi od plutenih čepova,  magnetići, sadnice biljaka, vrtovi u posudi, privjesci i narukvice, ukrasni i uporabni predmeti od otpisanih knjiga, platnene i pletene torbe, pernice, podmetači za čaše, gumice i trake za kosu, čuvar-pužo-kuće, sadnice dragoljuba i čuvarkuće u terakota posudicama, balzami od nevena, vrtlareva krema, balzam protiv komaraca, glicerinski sapuni, makrame privjesci i drugi proizvodi raznih boja. Bilo je dobre zabave, reklame, glazbe i okrijepe te raznih igara i tombole. U izradu proizvoda i organizaciju sajma uključili su se svi učenici i djelatnici škole. Uistinu predivan primjer Male škole za velike uspjehe, što je moto OŠ Vinica.

Na obilježavanju Dana škole bili su i prijatelji iz partnerske škole iz Slovenije te su, zajedno sa našim pjevačkim zborom, ispunili srca svih prisutnih glazbom koja ne poznaje granice, povezuje ljude, univerzalni je jezik za sve i kada ponestane riječi, glazba govori.

U kvizu je, nakon neizvjesna tri kruga, pobijedio 7.b razred, dok je 7.a razred zauzeo drugo mjesto.

Ovim putem zahvaljujemo našim dragim gostima iz Slovenije, njihovoj zamjenici ravnatelja Simoni Peserl Vezovnik, voditeljici zbora Marini Zimič te učiteljici Tadeji Kurnik Hadžiselimović, svim učenicima i djelatnicima Osnovne škole Vinica, Područne škole Gornje Ladanje i Područne škole Natkrižovljan na angažmanu, uloženom vremenu i trudu, svim sponzorima i posjetiteljima, a posebnu zahvalu upućujemo Općini Vinica  i načelniku dr.sc. Branimiru Štimecu, prof. na generalnom sponzorstvu nagrada i organizacije Markovog sajma.

objavio: Mirjana Jambriško   datum: 25. 4. 2023.