Svjetski dan poezije

Vodeći se izrekom poznatog pjesnika R. W. Emersona da su svi ljudi u srcu pjesnici, učenici petih i sedmih razreda uz pomoć učiteljice hrvatskoga jezika Božidarke Hošnjak i knjižničarke Dragane Belščak obilježili su Svjetski dan poezije.

Svjetski dan poezije obilježava se 21. ožujka s ciljem promoviranja čitanja, pisanja, objavljivanja i poučavanja poezije širom svijeta. Naši su učenici na satovima hrvatskoga jezika ponovili glavna obilježja poezije, a zatim se i sami okušali u stvaranju pjesama i to na pomalo neuobičajen način.

Učenici petih razreda su tehnikom „izreži i zalijepi“ od riječi postojeće pjesme stvarali svoje stihove. Iako ograničeni izborom riječi, njihovi su radovi bili vrlo kreativni, a na kraju radionice su ih i ilustrirali.

Kreativnost i poetičnost pokazali su i učenici sedmih razreda. Oni su na listu otpisane knjige iz knjižnice pronalazili riječi, stihove i misli koje su zatim zacrnili ili ilustrirali. Od proze su stvarali poeziju, a osim toga, dali su novi život otpisanim knjigama čije su stranice ilustrirali.

Obilježavanje Svjetskog dana poezije jedna je od aktivnosti naše školske knjižnice u promoviranju Godine čitanja.

Radovi učenika 5. razreda

Radovi učenika 7. razreda

objavio: Dragana Belščak   datum: 19. 3. 2021.