Projekt učenika 4.a i 4.b razreda

Učenici 4. a i 4. b razreda sa svojim učiteljicama Snježanom Gašparić i Anom Šegović te pripravnicom Tamarom Drašković realizirali su nastavni projekt pod nazivom Čovjek - sigurno okruženje - prijatelj djece. Uvod u projekt započeo je satom razrednika na kojem učenici dolaze do poruke da svaki čovjek ima mogućnost izbora ponašanja te je odgovoran za svoje postupke. Realizacija projekta nastavila se integriranim danom te su održani satovi Hrvatskog jezika, Prirode i društva, Sata razrednika i Likovne kulture. Učenici su se upoznali s Općom poveljom o pravima čovjeka; različitostima u društvu te da stvari zapravo nisu onakve kakvima se čine.

Također, uživjeli su se različite uloge u obitelji te razbili predrasude o muško-ženskim poslovima. Potom su ugostili baku i djeda Marte Štromar koji su učenike vratili u prošlost te im ispričali o odnosu muškarca i žene  u njihovom djetinjstvu, podjeli poslova među njima te  razlici u školovanju.

Projekt su zaključili izradom slikovnice s tezama iz Opće povelje o pravima čovjeka koja je dostupna u digitalnom obliku na poveznici: https://www.flipsnack.com/povelja/op-a-povelja-o-pravima-ovjeka.html .

Kako im je bilo i što su sve radili kroz integriranu nastavu možete pogledati u galeriji.

objavio: Mirjana Jambriško   datum: 12. 4. 2019.