Dani kruha u OŠ Vinica

I ove šklolske godine u OŠ Vinica obilježili su se Dani kruha i Dani zahvalnosti za plodove zemlje.

U petak 24. listopada učenici Osnovne škole Vinica uz pomoć roditelja i učitelja obilježili su Dane zahvalnosti za plodove zemlje i Dan kruha.

Obilježavanje zahvalnosti prožimalo se čitav tjedan na gotovo svim sadržajima u nastavi u razrednoj i predmetnoj nastavi . Učenici su kroz nastavne sadržaje dobili saznanja o važnosti kruha kao prehrambenog proizvoda, ophođenju prema hrani i očuvanju narodnih običaja vezanih uz pečenje kruha i krušnih proizvoda. Učenici područne škole Ladanje te učenici drugog i trećeg razreda matične škole sa svojim su  učiteljicama organizirali odlazak u starinski mlin u Vinici gdje im je prikazan način dobivanja brašna u našem kraju u nedavnoj prošlosti. Školska zadruga za tu prigodu pripremila je vrlo zanimljivu prezentaciju s kojom će se predstaviti i na Državnoj smotri učeničkih zadruga Republike Hrvatske u Poreču.
U prostoru hola i blagovaone, gdje se izradio izložbeni prostor krušnih proizvoda, moglo se naći mnoštvo kruhova iz krušnih peći baka i prabaka, ostalih pekarskih slastica te svih vrsta modernih kolača koje su pripremile majke učenika. Nakon kraćeg kulturno umjetničkog programa koji su izveli učenici škole, gospodin Valent Posavec, vinički župnik blagoslovio je sve proizvode koji su se nakon toga blagovali.

Priloženi dokumenti:
danikruha1.JPG (1,016.77 KB)
danikruha2.JPG (557.26 KB)
danikruha3.JPG (528.62 KB)

objavio: Administrator   datum: 17. 10. 2008.