Terenska nastava 1.a i 1.b razreda

Dana 21. ožujka 2014. učenici 1.a i 1.b razreda, sa svojim učiteljicama Anom Šegović i Tatjanom Pajtak, bili su na terenskoj nastavi u šumi na Vinica Bregu. Tema terenske nastave bila je „Pozdrav proljeću“. Terenska nastava održana je 4. sat  pod satom razrednika i 5. sat pod satom tjelesne i zdravstvene  kulture, a prema godišnjem planu i programu  rada. Cilj terenske nastave bio je uočavati i pratiti promjene u prirodi i njihov utjecaj na okoliš, te razlikovati jesen, zimu i proljeće. Učenici su prije polaska bili podijeljeni u 5 skupina i svaka je skupina imala određene zadatke. Prva skupina dobila  je zadatak promatrati PTICE – prepoznati i imenovati ptice stanarice, povratak ptica selica- prepoznati i imenovati. Druga skupina imala je zadatak promatrati LJUDE – promatrati ljude koji se kreću šumom, njihovu odjeću, obuću. Treća skupina dobila je zadatak promatrati BILJKE – imenovati vazdazelene i listopadne biljke – pupanje, cvijeće- prepoznati i imenovati. Četvrta skupina bila je zadužena da prepozna , imenuje KUKCE u zraku, na stablima, na zemlji. Zadatak  pete skupine bio je promatrati i odrediti temperaturu zraka (u smislu hladno, ugodno), Padaline (ima- nema), oblačnost (vedro, oblačno), vjetrovitost (puše hladan vjetar ili ne puše). Suncem okupane šetnje djeca su otkrivala, imenovala, logičko povezivala , te izvodila zaključke postavljenih zadaća. Odmor, okrjepa i puno radosne i zanimljive igre dočekalo nas je u dvorištu obitelji  Štromar. Nakon odmora i igre, a puni novih saznanja krenuli smo prema školi.

objavio: Mirjana Jambriško Tatjana Pajtak   datum: 21. 3. 2014.