Nagradni izlet u Beč za pobjednike povijesnog kviza gradskog muzeja Varaždin

Učenici 7. razreda, Ana Rodeš, Dora Kokoška i Marko Težak marljivo su učili i pripremali se na dodatnoj nastavi povijesti, zajedno s učiteljicom Marijom Županić, za kviz koji je organizirao Gradski muzej Varaždin. Trud se zaista isplatio jer su učenici nakon ostvarene pobjede u kvizu osvojili nagradno putovanje u Beč, a s njima je u pratećem sastavu pošla i učiteljica Lara Furjan Kralj. U Beč su putovali i neki od članova i zaposlenika Gradskog muzeja Varaždin. Prvo su posjetili muzej Sisi's Amazing Journey, a nakon toga muzej u kojem se izlaže lokalna povijest Beča - Time Travel. Muzeji pružaju pogled u prošlost koristeći se visokom tehnologijom i interaktivnim panelima čime se mogu doživjeti neka prošla iskustva, poput razgovora i uživanja u društvu s kraljicom Sisi koristeći VR naočale i tehnologiju. Kasnije su svi uživali u tradicionalnoj i veoma ukusnoj bečkoj šnicli, a zatim su posjetili Stephansdom i uživali u pogledu na slavu bečku katedralu. Slobodno su vrijeme iskoristili za kupnju neizostavnih Mozart kuglica i Manner čokoladica, a kasnije prošetali Hofburgom. Po povratku kući, razmijenili su dojmove i zahvalili članovima Gradskog muzeja Varaždin na nagradi. Zaključili su da će se iduće godine svakako potruditi u kvizu kako bi možda, još jednom, uživali u Beču ili nekom drugom odredištu.

Čestitamo još jednom na uspjehu u kvizu!

objavio: Mirjana Jambriško   datum: 22. 3. 2024.