Međunarodni dan sjećanja na žrtve holokausta

Učenici osmih razreda su se na satima hrvatskoga jezika s učiteljicom Božidarkom Hošnjak i satima povijesti s učiteljicom Marijom Županić prisjetili žrtava holokausta te nizom aktivnosti obilježili 27. siječnja, Međunarodni dan sjećanja na žrtve holokausta.

Učenici su, nakon što su na satima povijesti proučili i naučili činjenice o nacističkom režimu u Drugom svjetskom ratu i žrtvama nacističkih progona, na  satima hrvatskoga jezika u sklopu godišnjeg projekta Čitajmo zajedno čitali i interpretirali književna djela i svjedočanstva preživjelih žrtava progona, pročitali najpoznatiji dnevnik na svijetu, Dnevnik Anne Frank, te na kraju za sve žrtve koje su drhtale i bile ubijene na najmonstruozniji način, s naglaskom na djecu, izradili leptire nade s porukama osude, mira, nade, suosjećanja i vjere koje su odaslali u svijet.

Podučavanjem o holokaustu borimo  se za svijet u kojem se to više nikada neće ponoviti, svijet u kojem će tolerancija, dijalog te međusobno uvažavanje postati temelj i trajni zalog mira.

objavio: Mirjana Jambriško   datum: 26. 1. 2024.