Posjet učenika Osnovne škole Vinica Jarmini i Vukovaru

Učenici Osnovne škole Vinica Jakov Goričanac, Mihael Kuserbajn, Klara Galović, Lucija Bek, Jakov Hrgar, Mihael Bosilj, Veronika Leskovar, Ema Cestar, Dora Kokoška, Ana Rodeš, Marko Težak, Nikolina Žmegač, Patrik Humek i Dante Gregurec, s učiteljicom Larom Furjan Kralj i ravnateljicom Mirjanom Jambriško u pratnji, posjetili su Jarminu i Vukovar u organizaciji Udruge dragovoljaca i veterana domovinskog rata Klub Vinica i Općine Vinica te su sudjelovali u obilježavanju godišnjice pogibije Mladena Kasuna i njegovih suboraca u obrani Vukovara. Prisustvovali su polaganju vijenaca u Karadžićevu kod spomen obilježja te su tamo zapalili svijeće. Sudjelovali su na svetoj misi u mjesnoj crkvi svetog Vendelina u Jarmini, a nakon mise obišli su Dom hrvatskih branitelja. Nakon ručka u Jarmini krenuli su u Vukovar gdje su posjetili Nacionalnu memorijalnu bolnicu Dr. Juraj Njavro, Spomen dom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti i Memorijalno groblje žrtava Domovinskog rata gdje su također zapalili svijeće. Na taj način odali su počast svima koji su stvarali domovinu i za nju položili svoje živote, a dali su i svoj doprinos očuvanju istine o Domovinskom ratu. Zahvaljujemo Udruzi dragovoljaca i veterana domovinskog rata i predsjedniku udruge Ivanu Krajceru te Općini Vinica i općinskom načelniku dr. sc. Branimiru Štimecu, prof. što su omogućili uključivanje učenika Osnovne škole Vinica u ovo vrijedno putovanje.

objavio: Mirjana Jambriško   datum: 10. 11. 2023.