Analiza ankete o igranju društvenih igara

U sklopu projekta Igraj bez ekrana među učenicima OŠ Vinica je provedena anketa o igranju društvenih igara. Anketu je ispunilo 180 učenika od 2. do 8. razreda. Većina se učenika izjasnila da je u proteklih 30 dana igrala društvene igre 2 do 5 puta. Kao razlog zašto ne igraju društvene igre više, većina učenika navodi da nemaju vremena za društvene igre ili da nemaju s kim igrati. Iako učenici kažu da nemaju vremena za društvene igre, čak 66 % njih redovito igra igre na računalu ili mobitelu. Većina učenika kod kuće posjeduje više od 5 društvenih igara. Na pitanje koja im je društvena igra najdraža, najviše je učenika odgovorilo da je to igra Monopoly. Na drugom mjestu je igra Uno, a slijedi Šah te Čovječe, ne ljuti se. Podjednako često učenici igraju igre s cijelom obitelji, s braćom ili sestrama te s prijateljima. Većina je učenika istaknula kako poštuju pravila kad igraju društvene igre. Na pitanje bi li htjeli igrati društvene igre u školi za vrijeme odmora ili nakon nastave, 77 % učenika je odgovorilo potvrdno. Nadamo se da će ova većina učenika uživati igrajući društvene igre, ali i da će se i učenici kojima društvene igre nisu drage rado uključiti i dati priliku igranju bez ekrana.

Rezultati ankete

objavio: Dragana Belščak   datum: 23. 10. 2023.