Novosti o Vrčekima...

Međužupanijski skup voditelja učeničkih zadruga

U OŠ Vinica je u četvrtak, 31.siječnja 2013. godine održan međužupanijski stručni skup za voditelje učeničkih zadruga iz četiri županije: Varaždinske, Međimurske, Koprivničko-križevačke i Bjelovarsko-bilogorske.

Na početku je prisutne pozdravio ravnatelj škole Nenad Mesek, te im zaželio srdačnu dobrodošlicu i ugodan rad. Potom se voditeljima učeničkih zadruga obratila voditeljica učeničke zadruge „Vrčeki“ Tatjana Pajtak iz Osnovne škole Vinica, te Snježana Hranić, voditeljica međužupanijskog stručnog vijeća za učeničke zadruge. Kroz četverosatno druženje, voditelji i voditeljice upoznali su se s raznim temama. Voditeljica učeničke zadruge „Vrčeki“ prisutne je upoznala s ustrojem i radom učeničke zadruge „Vrčeki“. Potom se skupu predstavio keramičarski obrt LMS Da Vinci čiji su vlasnici  Mladena i Svjetlane Ljubić. Oni su dugogodišnji i svesrdni vanjski suradnici učeničke zadruge „Vrčeki“. Tema njihova izlaganja bila je „Od ideje do proizvoda na tržištu“ kojom su opisali izradu suvenira sa slikom. Primjer dobre prakse, tj. izradu prigodnog proizvoda (glinenog srca) predstavila je Dijana Leskovar, voditeljica keramičarske sekcije „Grozdik“, uz pomoć suradnice Renate Verbič, majke jedne zadrugarke.

Svi prisutni obišli su pokazne radionice mladih zadrugara i njihovih voditelja. Članovi informatička sekcija „Listik“ i voditeljica Mirjana Jambriško te članovi povijesne sekcije „Vinička baština“, koju vodi Marija Županić, prezentirali  su njihove dosadašnje istraživačke radove te su pokazali kako prikupljaju i obrađuju podatke za novi istraživački rad o viničkom kamen. Članovi licitarske sekcije „Cifra“, koju vodi Ljiljana Pavlović sa suradnicom Snježanom Pajtak, pokazali su kako izrađuju licitarska srca. Voditeljica cvjećarske sekcije „Muškatlin“ i njezini članovi izrađivali su cvijeće od krep-papira, dok su članovi veziljske sekcije „Mierka“ sa svojom voditeljicom Anom Šegović ukrasnim koncem vezli čestitke za Valentinovo. Zadrugari iz klesarske sekcije „Mali Vinicit“, koju vodi Nikolina Siročić klesala su križeve i grozdove iz viničkog kamena, a voditeljica je prisutne upoznala s projektom „Stup ponosa“ koji ona provodi, a nadovezuje se na rad klesarske sekcije i izradu stupa srama, također isklesanog iz viničkog kamena. Članovi keramičarske sekcije „Grozdik“, s voditeljicom Dijanom Leskovar, izrađivali su glinene ukrasne predmete vezane uz  Valentinovo.

Zaneseni mislima poznatog H. Forda „Okupljanje je početak, druženje napredak, a suradnja najveći uspjeh“, prisutni su puni dojmova i poslovne suradnje završili stručni skup.

Rad i ustroj učeničke zadruge Vrčeki

Naši istraživački radovi

I još nešto... Recept... U slast!

objavio: Mirjana Jambriško   datum: 1. 2. 2013.