Terenska nastava

Terenska nastava jedan je od oblika izvođenja nastave. Potiče intelektualnu radoznalost (otkrivanje, istraživanje, stvaranj...) te utječe na stvaranje kvalitetnih odnosa unutar odgojno - obrazovne skupine. Ciljevi terenske nastave su: učenje otkrivanjem u neposrednoj životnoj stvarnosti, upoznavanje učenika s prirodnom i kulturnom baštinom, ljudima koji žive u određenom okruženju, utjecajima na okolinu idr.Terenska nastava može biti jednosatna ili višesatna, poludnevna, jednodnevna i višednevna s obzirom na vremenske okvire trajanja. S obzirom na broj uključenih predmeta , može biti jednopredmetna ili višepredmetna. Kod višepredmetne terenske nastave najčešće se radi o korelaciji među nastavnim predmetima te se koristi mogućnost interdisciplinarnog povezivanja sadržaja različitih predmeta što olakšava učenje.

Na ovim stranicama možete pročitati koja se terenska nastava odvija u našoj školi.

Gdje smo sve bili...

5.b na ribnjaku

30.04.2010. godine, dva dana  prije početka  proljetnih praznika 5.b razred je u pratnji sa njihovom razrednicom Marijom Globan i sa učiteljicom prirode i biologije Jelenom Bačan posjetio ribnjak u općini Vinica.

Istraživali smo razne biljke, naišli na svakakve životinjice, ispunjavali listiće iz njemačkoga i prirode, posjetili stari bunar koji nam je obvezno bio u planu, slikali biljke, snimali životinje i život u i oko ribnjaka...na kraju smo se igrali...i naravno cijelim putem zabavljali.

objavio: Neven Boltek   datum: 22. 4. 2010.

« Ožujak 2024 »