Obilježavanje Dana sjećanja na žrtvu Vukovara

Dana 18. 11. 2019. godine u školi je obilježen Dan sjećanja na žrtvu Vukovara. Postavljena je izložba radova učenika u holu škole  na tu  temu, a u kratkom programu prožetom emocijama učenici sedmih i osmih razreda, polaznici dodatne nastave hrvatskog jezika i povijesti, recitirali su stihove o stradanjima i patnjama u Vukovaru. Poslana je jednoglasna poruka da se žrtva Vukovara nikad ne zaboravi. Projekt je osmislila učiteljica povijesti, a u realizaciju su se, osim učenika, uključile učiteljice likovne kulture, vjeronauka i hrvatskog jezika te pedagoginja i ravnateljica škole.

Nakon programa predstavnici razreda, u pratnji ravnateljice i  vjeroučiteljice, zapalili su svijeće te se pomolili kod spomen oltara ispred crkve, kod spomenika prvom hrvatskom predsjedniku dr. Franji Tuđmanu, kod spomenika poginulom hrvatskom branitelju Vukovara Mladenu Kasunu te na mjesnom groblju na grobu Daria Gašparića, hrvatskog ročnika poginulog za vrijeme Domovinskog rata. Na taj su način odali počast svim žrtvama Domovinskog rata i zahvalu što imamo slobodnu domovinu Hrvatsku.

Projekt su sa svojim učieteljicama sproveli i učenici područnih škola.

objavio: Mirjana Jambriško   datum: 18. 11. 2019.