Noćni čitateljski susret Tuluma s(l)ova

U našoj je knjižnici u petak, 30. listopada održan treći noćni čitateljski susret Tuluma s(l)ova. Ove nas je godine bilo još više  - tulumarilo je ukupno 23 učenika i 5 učiteljica.

Susret smo započeli donošenjem pravila ponašanja, a slijedila je radionica Osjećaji u fotografijama. Učenici su od ponuđenih fotografija trebali odabrati jednu i objasniti zbog čega ih je privukla. Bilo je zanimljivo čuti kako jedna fotografija kod različitih učenika izaziva potpuno suprotne osjećaje.

Dok su učenici u velikom holu pokušavali biti što brži provlačeći žlice povezane uzicom kroz svoje rukave, knjižnica se pretvorila u čarobno mjesto obasjano svjećicama i spremno za čaroliju čitanja. Uz svjetlost svijeća čitali smo odabrane ulomke iz najdražih nam knjiga pa smo tako čuli ulomke iz pera Cecilije Ahern, Johna Greena, Miljenka Jergovića, Hansa Christiana Andresena, Sanje Pilić, Mire Gavrana, Cynthie Hand, Markusa Zusaka, Dylana Sheldona i Ane Frank te pjesme Dobriše Cesarića, Biserke Kupinić, Rudyarda Kiplinga, Edgara Allana Poea, Dragutina Domajanića, Konstantina Simonova,  Jacquesa Preverta i Pabla Nerude.

Nakon čitanja podijelili smo se u skupine i započeli s radionicom Kreativne sove. Jedna je skupina izrađivala sove od papira. Učenice su bile jako kreativne i uspješne pa su izradile cijelu obitelj sovica. Druga je skupina izrađivala sliku sove provlačeći vunu oko čavlića, a treća je skupine izrađivala sovice od češera i ostalih prirodnih materijala. U četvrtoj su skupini sliku sove izrađivali od komadića tkanine dok je peta skupina izradila prekrasan fotoalbum u koji ćemo zalijepiti fotografije s našeg tuluma.

Tulum smo završili igranjem igara s balonima. Bilo je zabavno i dinamično dok su se baloni puhali, a vrlo glasno dok su pucali. Veselo i glasno bilo je i u igri Volim lektiru u kojoj su učenici morali biti brzi i sjetiti se odgovore na pitanja iz knjiga prije nego što im istekne vrijeme.

Možemo zaključiti da je i treći noćni čitateljski susret Tuluma s(l)ova u našoj školi bio vrlo uspješan, a čekati sljedeći bit će nam puno lakše uz prekrasne sovice koje krase našu školsku knjižnicu. Huu-huuu :)            Fotogalerija

objavio: Dragana Belščak   datum: 2. 11. 2015.

« Ožujak 2024 »