Tulum s(l)ova u školskoj knjižnici

Učenici sedmih i osmih razreda naše škole petak navečer proveli su na sasvim neuobičajen način – tulumareći u školskoj knjižnici. Naime, naša se škola ove godine uključila u projekt Tulum s(l)ova kojemu je cilj jačanje pozitivnog stava prema čitanju. Prvi dio projekta- noćni čitateljski susret, proveden je u petak, 8. studenog, a drugi dio projekta podrazumijeva čitanje u lokalnoj zajednici i provest će do kraja školske godine.
Učenici su u društvu knjižničarke Dragane Belščak i učiteljica Božidarke Hošnjak, Suzane Mesić, Nataše Kurbanjev i Sniježane Spudić ugodnim druženjem uz igru o osjećajima započeli tulum. Nakon te igre učenici su izašli u hol škole i uz pomoć učiteljica zaigrali dobro poznatu igru nošenja jaja u žlici, a za to vrijeme u našoj su se knjižnici ugasila svjetla i upalile svijeće kako bi nam čitanje odabranih ulomaka i pjesama bilo još ugodnije. Svi su tulumaši nakon čitanja odabranih tekstova objasnili svoj odabir. Putem skypea povezali smo se s OŠ Ivana Rangera iz Kamenice i OŠ Frana Krste Frankopana iz Osijeka. Novim prijateljima tulumašima neki su naši učenici pročitali svoje književne odabire, a i mi smo poslušali njihove. Nastavili smo tulumariti zabavljajući se uz igru asocijacija te igre pogodi tko sam i pantomima. Rastali smo se u ponoć zadovoljni tulumom i oduševljeni doživljajem zajedničkog čitanja.

objavio: Dragana Belščak   datum: 11. 11. 2013.