"Jabuka" - projekt učenika 2. razreda

I ove godine učenici drugih razreda naše škole i njihove učiteljice Vesna Janjušević, Dijana Leskovar i Ljiljana Pavlović  krenuli su u projekt pod imenom “Jabuka”. Cilj projekta je bio naučiti nešto više o toj zdravoj namirnici, naučiti i usvojiti pojmove voćnjak, voćka, voćar, plod, sorte, upoznati i imenovati neke sorte jabuka, te okvalificirati jabuku kao zdravu namirnicu. Projekt se održavao tijekom rujna i listopada. Započeo je s posjetom voćnjaku jabuka gospodina Ivana Mihina u Vinici, 23. rujna, a završio s prezentacijom naučenoga i razrednom svačanošću, 18.listopada. Tijekom projekta učenici su trebali samostalno istraživati, posjetiti voćnjak, popisati sorte jabuka, te o svakoj sorti ponešto naučiti. Nadalje je trebalo potražiti pjesmice koje su opjevale jabuku, priče ili igrokaze ili napisati i oslikati vlastitu slikovnicu. Ujedno  je trebalo i prikupljati recepte u kojima se koristi jabuka, a za razrednu svečanost, uoči Dana jabuka, to jelo i pripremiti.

Osim što su puno naučili o “kraljici voća”, učenici su se i odlično zabavljali. U voćnjaku gospodina Mihina su kao nagradu, nakon što su pokazali svoje znanje o jabukama, dobili nezaboravnu vožnju vlakićem, a osim toga, već nekoliko puta su se sladili jabukama iz tog voćnjaka u školskoj kuhinji. Naime, gospodin Ivan Mihin svake godine školi donira popriličnu količinu jabuka, pa mu se učenici na tome zahvaljuju.

Više slika pogledajte u fotoalbumu....

objavio: Mirjana Jambriško Dijana Leskovar   datum: 21. 10. 2013.

« Ožujak 2024 »