Obilježavanje Dana sigurnijeg interneta

Dana 9.2.2021. u Osnovnoj školi Vinica obilježen je Dan sigurnijeg interneta. Učenicima viših razreda održana je prigodna prezentacija, a učenici 4.a i 8.a  uključili su se izradom plakata, pisanja pozitivnih poruka i savjeta. Od učeničkih radova napravljen je prigodan pano u hodniku škole. Svi učenici viših razreda uključili su se u rješavanje online kviza kojeg organizira Centar za sigurniji internet (CSI). Učenici su se sa željom i zainteresiranošću uključili u obilježavanje ovog važnog dana u današnjem digitalnom dobu.

Danas je vrlo važno na internetu prepoznati moguće opasnosti, a naši učenici su upoznati s time, znaju kako se odgovorno ponašati i kako zaštititi sebe na internetu.

2.a je 9.2.2021. na satu razrednika također obilježio Dan sigurnijeg interneta. U informatičkoj učionici sudjelovali su i raspravljali o mogućim opasnostima na internetu. Naučili su kako se ponašati ako se pronađu u nekim od navedenih situacija, te kako ih izbjeći.

Učenici su u svoje bilježnice naveli poželjna ponašanja i savjete kojih bi se trebali pridržavati kada su na internetu. Na kraju su igrali video igricu „Interland“ unutar koje se uči o sigurnosti na internetu i digitalnom građanstvu. Nakon što su završe određeni level video igre učenici  dobivaju diplomu „Oprezan si na internetu“.

Važno je od rane dobi educirati učenike o opasnostima na internetu, jer danas se učenici rano susreću s internetom i na njemu provode značajnu količinu svojeg slobodnog vremena.

Slike možete pogledati u Foto-albumu.

objavio: Mirjana Jambriško Adriana Telebar   datum: 10. 2. 2021.

« Ožujak 2024 »