Dogodilo se . . . Najavljujemo . . .

Odlični uspjesi viničkih osnovnoškolskih sportaša ovog vikenda

Ovaj je vikend bio izuzetno uspješan za naše mlade viničke sportašice i sportaše.

Na Olimpijskom bazenu u Sarajevu na prvom međunarodnom plivačkom natjecanju za osobe s invaliditetom "U vodi smo svi jednaki" Brunela Hrženjak osvojila je zlatnu, srebrnu i brončanu medalju u kategorijama prsno 50 m i 100 m te slobodno 100 m.

U Karlovcu 9. studenoga održan je IV. Žabica kup u ženskoj i muškoj sportskoj gimnastici na kojem su se natjecali gimnastičari i gimnastičarke iz 15 klubova, među kojima su bile i naše gimnastičarke iz GK Vinica te gimnastičari iz  iz GK Vindija u kojem također treniraju naši učenici. Svi su postigli odlične rezultate. U kategoriji 4. razreda Martina Kušinec zauzela je 2. mjesto te osvojila srebrnu medalju. U kategoriji 6. razreda Rozalija Kušinec zauzela je 1. mjesto te osvojila zlatnu medalju, a Klara Tot 2. mjesto i srebrnu medalju. Ekipno 5 i 6. razred (Rozalija Kušinec, Klara Tot, Lea Spevan, Sara Lukaček, Brigita Šmic i Ena Plantak) zauzele su 4. mjesto. U kategoriji 7. razreda Valerija Crnko zauzela je 1. mjesto i osvojila zlatnu medalju. U kategoriji 8. razreda Barbara Kušinec zauzela je 1. mjesto i osvojila zlatnu medalju. U kategoriji srednjih škola Lara Drvarić zauzela je 1. mjesto i osvojila zlatnu medalju. U kategoriji ekipno 7., 8. r. i srednje škole (Lara Drvarić, Barbara Kušinec, Valerija Crnko i Lana Krajcer) su osvojile 1. mjesto. – zlatne medalje. Osim medalja gimnastičarkama je pojedinačno podijeljena knjiga Gimnastika u Karlovcu 2005-2015. Na natjecanju još su sudjelovale i Sara Spevan – 3. razred, Ema Cestar i Tesa Majhen – 4. razred koje su postigle dobre rezultate.

Na istom natjecanju nastupio je i naš vinički gimnastičar Franjo Rački koji trenira u GK Vindija. On je u pojedinačnom plasmanu višeboja osvojio 2. mjesto i srebrnu medalju. U ekipnom natjecanju u kategoriji 5. i 6. razreda njihova je ekipa, u kojoj se natjecao i Franjo, osvojila pehar zlatnog sjaja.

Velike čestitke svim natjecateljicama, osobito na osvojenim medaljama i izvrsnim rezultatima. Bravo! Samo tako nastavite dalje!

objavio: Mirjana Jambriško   datum: 11. 11. 2019.