Ususret Božiću

U Osnovnoj školi Vinica bilo je posebno radosno ovih dana u iščekivanju nadolazećeg Božića, kako u matičnoj školi, tako i na područnim školama. Škole odišu duhom blagdana, razredi su okićeni, a hol škole krasi bor okićen ukrasima izrađenima u školi.

U četvrtak, 21.prosinca 2017. održana je svečana priredba koju su pripremili učenici i djelatnici Osnovne škole Vinica. Bogati program privukao je brojne posjetitelje koji su uživali zajedno s izvođačima. Upućene su dobre želje svim ljudima dobre volje. Čule su se riječi ljubavi, sreće, puno želja, radosti i veselja. Pred kraj priredbe pod borom na pozornici bilo je primijećeno  iznenađenje. Općina je darovala dva prijenosna računala da bi učenici lakše napredovali u radu s novom tehnologijom. Bilo je zadovoljstvo gledati sretna i nasmijana lica. Načelnik Marijan Kostanjevac zahvalio je svim izvođačima na lijepoj priredbi te je pozdravio sve prisutne, a među njima i potpredsjednika vlade, gospodina Predraga Štromara te predsjednika Općinskog vijeća Općine Vinica, gospodina Marijana Mihalića koji su bili nazočni u publici. Svima je zaželio sve najbolje za nadolazeće blagdane. Na kraju priredbe se ravnateljica škole Mirjana Jambriško pridružila pozdravima i zahvalila svima na dolasku jer su time uveličali ovu svečanu priredbu. Izvođačima je zahvalila na trudu u pripremi i izvođenju priredbe, jer su doprinijeli da se svi osjećaju sretno i zadovoljno. Svima je zaželjela sretan i blagoslovljen Božić i svako dobro u 2018. godini koja neka im bude ispunjena pozitivnim iskustvima. Osim u matičnoj školi, jednako svečane, radosne i lijepe bile su i priredbe u Područnoj školi Natkrižovljan i Područnoj školi Gornje Ladanje gdje se već tradicionalno nakon svečane priredbe druže djeca, djelatnici, roditelji i svi ostali uzvanici.

U četvrtak, 21. prosinca 2017. g. u Područnu školu Gornje Ladanje stigli su Moto Mrazovi iz „MK Bombelles“. Učenici su tim činom završili dobrotvornu akciju prikupljanja igračaka u suradnji s njima i predali ih Moto Mrazovima da ih proslijede djeci u potrebi. Za trud učenicima su podijeljeni slatki pokloni i uveličani dani Božićnih blagdana.

Zadnji dan nastave u školi je bio upriličen i blagoslov. Prečasni gospodin Valent Posavec, vinički župnik blagoslovio je školu i sve koji u njoj borave uz želju da  svi spremni dočekaju Božić. Svima je poželio svako dobro.

objavio: Mirjana Jambriško   datum: 22. 12. 2017.