Terenska nastava - Posjet izložbi "Trag dobrote: 20 godina Varaždinske biskupije"

Učenici osmih razreda, učenici koji pohađaju dodatnu nastavu iz vjeronauka i povijesti te članovi povijesne grupe  u srijedu, 18. 10. 2017., realizirali su terensku nastavu  u Varaždinu.  Učenici i razrednice osmih razreda Gordana Kos Kolar i Marija Županić te vjeroučiteljice Petra Piskač, Andrijana Kušinec i Marija Prikratki  posjetili su izložbu „Trag dobrote: 20 godina Varaždinske biskupije“  u palači Herzer Gradskog muzeja, koja je planirana Školskim kurikulumom.

Izložba je otvorena u povodu proslave 20. obljetnice Varaždinske biskupije. U sklopu izložbe su u 313 kataloških jedinica prikazani najvažniji događaji iz povijesti, djelovanja i ustroja Varaždinske biskupije. Predstavljena su i biskupijska blaga, liturgijsko ruho i posuđe, vrijedne knjige te biskupijska izdanja. Izložba sadrži i multimedijske sadržaje, kroz koje su prikazani karta Biskupije te njezin teritorijalni ustroj, zatim svećenici , ali i nove župe te izgrađeni objekti od osnutka Varaždinske biskupije.  Na izloži je predstavljeni lik i djelo prvog varaždinskog biskupa mons. Marka Culeja s kojim smo krenuli u ovo dvadesetogodišnje putovanje kao  i naš sadašnji pastir mons. Josip Mrzljak s kojim nastavljamo taj put, rekla je stručna voditeljca kroz izložbu Irena Gotal.

Izložba je ostavila duboki trag u učenicima i učiteljicama s nadom de će i oni ostaviti bar maleni „Trag dobrote“  na životnim putovanjima.

objavio: Mirjana Jambriško   datum: 21. 10. 2017.

« Ožujak 2024 »