Veliki uspjeh OŠ Vinica na Županijskoj smotri povodom Dana kruha

I ove godine su učenici i učiteljice iz OŠ Vinica bili na Županijskoj smotri „Dani kruha – dani zahvalnosti za plodove zemlje“, koja se održala u subotu, 15. listopada 2016.g. na Franjevačkom trgu u Varaždinu. Svečanost je započela svetom misom zahvalnicom koju je u varaždinskoj katedrali predvodio biskup, msgr. Josip Mrzljak. Nakon euharistijskog slavlja, sudionici smotre i mnogi posjetitelji zadržali su se na trgu ispred Županijske palače u Varaždinu, gdje su učenici iz 35 osnovnih i srednjih škola izložili mnoge vrste peciva, kolača i razne rukotvorine. Kao i svake godine, i ovoga je puta prosudbeno povjerenstvo obišlo štandove i vrednovalo ih. Naše učenice Nika Hrnčić (7.a), Rajna Erjavec (7.a), Ema Štromar (4.a), Rozalija Kušinec (3.a) i Sara Lukaček (3.a) izvrsno su predstavile našu izložbu, što je i povjerenstvo kasnije, na okruglom stolu, posebno naglasilo. S njima su na smotri bile učiteljice Dijana Leskovar, Tatjana Pajtak, te vjeroučiteljice Andrijana Kušinec i Sandra Priher.

Na samom kraju ovoga događanja, članovi prosudbenog povjerenstva su izjavili da su se OŠ Vinica i OŠ Šemovec ove godine podjednako dobro predstavile sa svojim izložbama. Tako da će iduće godine domaćin Županijske smotre povodom Dana kruha biti OŠ Šemovec, dok je OŠ Vinici pripala izuzetna čast biti domaćinom Županijske smotre učeničkih zadrugara Varaždinske županije.

Više slika nalazi se u foto-albumu.

objavio: Mirjana Jambriško   datum: 15. 10. 2016.